Novinky ze života komunity

Izraelské tenisové naděje potěšily

Yshai OLIEL měl nemilosrdný los, ve 2.kole musel nastoupit proti druhému nasazenému, kterým byl Alex de Minur z Austrálie. Katastrofa se nekonala, Yshai sice prohrál 1.set 4-6, ale další dva vyhrál 6-2 a 7-6. Ve 2.kole hrál s dalším nasazeným, a to je 13 Nicola Kuhn, který má německy znějící jméno, narodil se v Rakousku v Innsbrucku, avšak hraje za Španělsko. Ten byl lepší, zvítězil nad Olielem 6-3, 6-2.

Shelly Krolitzky v 1.kole porazila Američanku Abigail Desiatnikovou 6-2, 6-1. V 2.kole 5.nasazená Kayla Day z USA byla pro ní moc tvrdým oříškem, prohrála s ní 4-6, 3-6.

Partnerem Yshaie Oliela v deblu je Belgičan Zizou Bergs, a to je dobře. V prvním kole porazili španělsko-argentinskou dvojici Eduard Guell Bartrina (8) / Genaro Alberto Olivieri (8) 6-2, 6-2. Ve druhém kole pak americký pár O.Craford / P. Kypson 6-4, 6-7, 12-10 (třetí set se nehraje na gamy). Ve čtvrtfinále zvítězili nad dvojicí C.Lo (Tajwan) / A.Tang (Hong Kong) 6-7, 6-4, 10-5. V semifinále budou hrát s dvojicí Aguliar (Bolivie) / Aves (Brazílie).

Maria Jose Portillo Ramirez je partnerkou Krolitzké ve čtyřhře, postoupily do 2.kola, ale zde nestačily na americkou dvojici K.Day / C.Dolehide, které podlehly 4-6, 6-3.

Českou republiku reprezentují Lucie Kaňková a Johana Marková. Spolu hrály čtyřhru, nedařilo se jim v singlech ani v deblu, vypadly v 1.kole.

Slovensko má v soutěži Viktorii Kuzmovou. Ta je nasazená jako 13. Postoupila zatím až do čtvrtfinále, což je velký úspěch.

Izraelské naděje Krolitzká a Oliel jsou členy elitní izraelské tenisové školy David Squad. Krolitzská je též členkou izraelského družstva ve FedCupu.

Poslední grandslamový tenisový turnaj roku se blíží ke svému konci, ale začíná slovní bitva, zda se má říkat grand slam nebo masters – to ale až v pondělním článku.