Novinky ze života komunity

Změny v lize mistrů

Mistrovství světa ve fotbale v Moskvě skončilo, mistrem se stala Francie, která porazila Chorvatsko 4:2. Nezávisle na tom začala v Evropě kvalifikace pro Ligu mistrů a Evropskou ligu, je zde řada změn oproti minulosti. Od příští sezóny jsou konečně jiné hrací doby 18.55 SEČ a 21.00 SEČ, počet klubů v Lize mistrů zůstává – v první části je 32 klubů, ale místo původně 22 klubů postupuje přímo 26 klubů podle umístění zemí v úspěšnosti jejich klubů v Lize mistrů a Evropské lize.

Každá ze zemí na prvním až čtvrtém místě, tedy Španělsko, Anglie, Itálie, Německo posílá 4 týmy podle umístění do Ligy mistrů, tj. celkem 16 klubů.

Každá ze zemí na 4. a 5. místě – jsou to Francie a Rusko vysílají dva nejlepší týmy, další mužstva jsou mistry zemí ze 7. až 10. místa, tj. Portugalska, Ukrajiny, Belgie a Turecka,. K nim se přiřadí vítěz Ligy mistrů a vítěz Evropské ligy. Španělsko má vítěze Ligy mistrů a Evropské ligy a tím uvolnilo místo pro mistra České republiky Viktorii Plzeň. O dalších 6 míst do počtu 32 se hraje kvalifikace. Právě bylo odehráno 1.kolo.

Mistr Izraele HAPOEL BEERŠEVA vyhrál 10.7. v Talinu v Estonsku nad mistrem Flora 4:1, doma v odvetě hrál 3:1, postupuje tedy do 2.kola, kde se utká s mistrem Chorvatska Dinamem Záhřeb. První utkání se hraje 24.7. v Záhřebu.

SPARTAK TRNAVA vyhrál doma nad mistrem Bosny-Hercegoviny Zrinjski Mostar 1:0, v odvetě 18.7. to bylo 1:1, postupuje Trnava, v 2.kole se utká s Legií Varšava.

Poražení tj. Flora a Zrinjski hrají ještě o účast v Evropské lize s dalšími poraženými.