Novinky ze života komunity

Ohlédnutí za prvním týdnem ve Wimbledonu

V dohrávaném 2.kole Petra Kvitová porazila Francouzsku Mladenovičovou 7:5, 6:2 a Barbora Strýcová zvítězila nad Němkou Siegemundovou 6:3, 7:5. Ve třetím kole Petra Kvitová zvítězila nad Polkou Magdou Linettovou 6:3, 6:2 a nenasazená Barbora Strýcová vyřadila Holanďanku Kiki Bertensovou, nasazenou 4! suverenně 7:5, 6:1.

Rozhodnutí Romana Jebavého hrát čtyřhru s Rakušanem Philippem Oswaldem dopadlo dobře. Již jsou ve 3.kole.

Su-Wei Hsieh z Tajwanu ve čtyřhře hraje s Barborou Strýcovou Jako nasazená 3 porazily 6:2, 6:1 německo-švýcarský pár Barthelová -Knollová. Věříme, že česká dvojice Krejčíková / Siniaková nasazená jako 2 postoupí až do finále. Jsou již v 3.kole stejně jako česko-americká dvojice sedmá nasazená Květa Peschke / Nicole Melichar.

Ve 3.kole skončil Jiří Veselý, ale bylo to těsné. Jeho protivník Francouz Paire (28) se musel hodně snažit. Na sety to bylo pro Francouze 5:7, 7:6, 6:3, 7:6.

Náš korespondent Csaba Molnár měl pravdu. Američan Sam Querrey je nebezpečným soupeřem, ve 3.kole zvítězil nad Australanem Johnem Millmanem a to ve 3 setech. Csaba si myslel, že budou hrát 4 sety. Také správně předpověděl, že americké fotbalistky postoupí do finále, dokonce mistrovství vyhrály, porazily Holanďanky 2:0.

Juniorské soutěže začaly. Vítěz juniorky z Roland Garros Dán Holger Vitus Nodskov Rune je nasazen jako 1. Jonáš Forejtek nasazený jako 2, prohrál v prvním kole. Jiří Lehečka je 5. Ten porazil Harryho Wendelkenda z Velké Británie 6:2, 6:3. Dalibor Svrčina zvítězil nad Wojciechem Markem 6:1, 6:3.

U děvčat je jedničkou Emma Navarrová z USA, která postoupila do 2.kola. Linda Fruhvirtová česká tenisová naděje jako Vondroušová, nasazená dvojka musela hrát 3 sety, aby porazila Britku Destinee Martins 6:4, 5:7, 6:1. V 2.kole ji čeká nasazená 2 Maria Camila Osorio Serrano z Kolumbie. Izrael reprezentuje Shavit Kimchi, která vstoupí do turnaje v pondělí.

Neděle je ve Wimbledonu tradičně volným dnem.