Novinky ze života komunity

V semifinále Australian Open většinou favorité

Nadějná Karolína Plíšková (9) ve 3.kole prohrála s Kateřinou Makarovovou 3:6, 2:6. Příjemně naopak překvapila Barbora Strýcová, která zvítězila nad 3. nasazenou Garbinou Muguruzou 6:3, 6:2. Denisa Allertová, další naděje českého tenisu, sice vyřadila Němku z „polské sekce“ Sabinu Lisickou, ale v dalším kole prohrála s Johannou Kontou, která je velkým překvapením turnaje. Barbora Strýcová v osmifinále nestačila na Bělorusku Azarenkovou (14), ta ale ve čtvrtfinále podlehla Němce Angelique Kerber (7).

Tomáš Berdych hrál ve 4.kole vyčerpávající 5-setové utkání. Jeho soupeř Španěl Roberto Bautista Agut (24) ho pořádně potrápil, Berdych vyhrál 46, 64, 63,16, 63, postoupil do čtvrtfinále, kde se střetl s Rogerem Federerem, kterému podlehl 67, 26, 46.

V semifinále pánské dvouhry se střetnou favorité Novak Džokovič (1) s Rogerem Federerem (3), druhou dvojici tvoří Miloš Raonič (13) z Kanady, který ve čtvrtfinále vyřadil Švýcara Wawrinku (4) a Andy Murray (2) z Velké Británie.

Do semifinále žen se probojovaly Angelique Kerber (7) a nenasazená Johanna Konta. Druhou dvojici tvoří Serena Williams (1) a Agnieszka Radwanska (4).

Ve čtyřhře Radek Štěpánek spolu s Kanaďanem Danielem Nestorem postoupili jako nenasazená dvojice do semifinále. Úspěšná je česká dvojice Andrea Hlaváčková / Lucie Hradecká – jsou ve finále. O titul budou hrát proti páru Martina Hingis(1) ze Švýcarska, Sania Mirza(1) z Indie. Ty v semifinále porazily německo-český pár Julia Goerges (13)/ Karolína Plíšková (13).

Jediná izraelská tenisová naděje levák Yshai Oliel (16 let) ve světě na 2000. místě žebříčku se v prvním kole juniorky držel statečně, ale nakonec podlehl Číňanovi To Mu 6:4, 3:6, 5:7. V juniorském deblu slovensko-český pár Lukáš Klein(8)/ Patrik Rikl (8) jsou již v semifinále a teoreticky mohou soutěž vyhrát. Stejně tak dívčí rusko-slovenská dvojice Anna Kalinskaja(2)/Tereza Mihalíková (2) jsou v semi a také ony mají předpoklad soutěž vyhrát. Tereza Mihalíková je úspěšná i v singlech – je nasazená 2, už je ve čtvrtfinále s nadějí soutěž vyhrát. V neděli budeme vědět více.