Novinky ze života komunity

Letošní Australian Open skončil a začíná FedCup

V semifinále pánské dvouhry na sebe narazili favorité Novak Džokovič (1) ze Srbska a Roger Federer (3) ze Švýcarska, druhou dvojici tvořili Miloš Raonič (13) z Kanady a Andy Murray (2) z Velké Británie. V obou utlkáních byli favorité lepší, i když se Skot Andy Murray pořádně potrápil, zvítězil teprve po 5 setech.

Finále rozhodl pro sebe Novak Džokovič ve třech setech 6:1, 7:5, 7:6.

Finále žen bylo překvapením, vítězkou se stala Němka Angelique Kerber (7), která porazila světovou jedničku Serenu Williams 6:4, 3:6, 6:4. Angelique Kerber vyhrála poprvé grandslamový turnaj.

Ve čtyřhře Radek Štěpánek spolu s Kanaďanem Danielem Nestorem postoupili jako nenasazená dvojice až do finále, kde po prvním vyhraném setu 6:2 nezvládli následující dva 4:6, 5:7, vitězem pánské čtyřhry je 7.nasazený pár Jamie Murray (GBR)/ Bruno Soares (BRA).

Úspěšná česká dvojice Andrea Hlaváčková(7) / Lucie Hradecká (7) skončila druhá. O titul je připravil pár Martina Hingis(1) ze Švýcarska, Sania Mirza(1) z Indie. Ty vyhrály 7:6, 6:3.

V juniorské soutěži jednotlivců chlapců je vítězem domácí Oliver Anderson. Ve čtyřhře slovensko-český pár Lukáš Klein(8)/ Patrik Rikl (8) se probojoval až do finále, kde nešťastně podlehl australské dvojici Alex De Minaur / Blake Ellis 6:3, 5:7, (10 – 12).

Slovenka Tereza Mihalíková se před rokem stala juniorskou vítězskou Australian Open, letos se jí to nepodařilo zopakovat, ve finále ji přehrála Věra Lapko z Běloruska 6:3, 6:4: Útěchou ji může být to, že spolu s Ruskou Annou Kalinskou vyhrály přesvědčivě čtyřhru dívek 6:1, 6:1.

Celkově je letošní AO úspěchem českých a slovenských tenistů a tenistek – radost máme především z úspěchu těch nadějných mladých.

Koncem týdne hrají ženy FedCup. Budeme sledovat.