Novinky ze života komunity

Izrael vyhrál 2:1 v Makedonii

fotbalTento týden se koná 2.kolo kvalifikačních zápasů ve skupinách pro Mistrovství světa 2018. Izrael je v supertěžké skupině G s Itálií, Španělskem, Makedonií, Albánií a Lichtenštejnskem. V prvním kole dne 5.9.2016 prohrál a Itálií 1:3.

Dějištěm zápasu 2.kola byla Nacionalna Arena Filip II Makedonski ve Skopji. Výhra 2:1 je důležitá pro další vývoj, i když si neděláme iluze, že by Izraelci porazili Španěly.

Izrael se ujal vedení ve 25.minutě brankou, kterou vstřelil Tomer Hemed. Ben Chaim zvýšil na 2:0 ve 43.minutě. Byla to vynikající střela tohoto útočníka.

V 63.min snížil na 1:2 Nestorovski. V nastaveném čase se vyznamenal izraelský brankář David Goresh, který chytil penaltu Jahoviće.

Izrael je nyní na 4. příčce, skupinu vede momentálně Albániie, Španělsko je druhé, Itálie je třetí. Další zápas kvalifikace hraje Izrael s Lichtenštejnskem v neděli 9.10. v Jeruzalémě.