Novinky ze života komunity

Atlético Madrid je vítězem fotbalové Evropské ligy

Finále se hrálo v Lyonu a soupeřem byl Olympique Marseilles, španělský klub nad ním vyhrál 3:0. Tím si zajistil přímou účast v Lize mistrů.

Ve skupinové části Evropské ligy hrálo 48 klubů ve 12 skupinách. V každé skupině byla 4 mužstva. Z Izraele to byl mistr Hapoel Beerševa a Maccabi Tel Aviv, z České republiky mistr Viktoria Plzeň a Slavia Praha.

Do jarních bojů postupoval první a druhý ze skupiny, tedy celkem 24 týmů, na 32 je doplnily kluby ze třetího místa skupin Ligy mistrů.

Ve skupině A EL byla Slavia třetí a Maccabi čtvrtý, mnohem lépe si vedla Viktoria Plzeň ve skupině G, ta skupinu vyhrála a postoupila do jarních bojů, Hapoel ve stejné skupině skončil na 4.místě.

Los přídělil Plzni bělehradský Partizan, který skončil ve skupině B na 2.místě. Viktoria ukázala své kvality a postoupila do kola 16 nejlepších. Los jí pak ale přidělil tvrdý oříšek, kterým byl Sporting Lisabon ze 3.místa skupiny D Ligy mistrů. Plzeň v Lisabonu prohrála 0:2, doma ve Štruncových sadech vedla 2:0, Sporting snížil na 2:1 až v nastaveném čase a tím Plzeň byla z dalších bojů vyřazena. Doufáme, že v příští sezoně bude Plzeň hrát v Lize mistrů.

UEFA pro příští rok připravila změny, z nich největší je to, že přímo do Ligy mistrů postupuje 26 klubů, které na 32 doplní 6 mužstev z kvalifikace.