Novinky ze života komunity

Tajné přání Rakouska. Bude nás ve Višegradu pět?

Tenokrát se setkání předsedů vlád Višegradské čtyřky (V4) v Budapešti zabývalo migrací. Novinkou bylo, že se ho zúčastnil též Sebastian Kurz, spolkový kancléř Rakouska, které převezme 1.července předsednictví EU.

Jednalo se především o tom, jak zabránit ilegální migraci. V tom jsou si státy V4 zajedno s Rakouskem na rozdíl od jiných zemí EU. „Jedině bezpečné vnější hranice udrží Evropu bez hranic,“ zdůraznil Kurz. Největší nepřítel migrantů maďarský premiér Viktor Orbán se nechal slyšet, že V4 vkládá do rakouského předsednictví velké naděje.

Zde chceme poznamenat, že v Rakousku koaliční vládu tvoří zástupci lidovců a svobodných. Ti druzí mají z minulosti špatnou pověst především kvůli antisemitským výrokům. Jejich předseda Heinz – Christian Strache se alespoň navenek snaží stranu FPÖ v této věci očistit. Potichu, nikdy ne moc nahlas, je Strache např pro znovupřipojení Kosova k Srbsku a též pro to, aby se Rakousko připojilo ke společenství V4. Hrozí snad rozpad EU? Připomeňme, že český prezident Miloš Zeman dne 3.dubna 2014 v Ljublani žádal, aby se setkání V4 zúčastňovalo také Rakousko a Slovinsko, což ovšem Maďarsko odmítlo.

Tak jsme zvědavi, co v této věci udělá EU pod rakouským předsednictvím zvláště nyní, kdy se v Německu sesterské strany CDU a CSU ve věci migrantů nemohou dohodnout.

Sdílet:

3 Responses to “Tajné přání Rakouska. Bude nás ve Višegradu pět?”

  1. Vintíř napsal:

    Vliv Višegradské 4 se v EU zvyšuje a bude zvyšovat jako reakce na nátlak z vedení EU ve věci migrantů. Ministerský předseda Maďarska Viktor Orban má 19.7.2018 navštívit Izrael. O jeho návštěvě rozhodla porada bezpečnostních poradců V4, které se též zúčastnil izraelský bezpečnostní poradce Meir Ben-Shabbat.

  2. Tomáš napsal:

    Migrace je velký problém a nemá dobrá řešení.Domnivam se ,že je reálné přijít z návrhy jakými jsou zajištění hranic mezi které patří Libye s přesahem vyhlášení protektorátu nad tímto státem kde je prakticky bezvládí.Tam zkrachovalo vše jsou tam opuštěné města,je to obrovské průchozí území,které není pod kontrolou.Arabske jaro projekt exprezident.Obamy nese dračí vejce v podobě nelegální migrace do Evropy.USA budou mít zeď s Mexikem a EU protektorát nad Libyí.

  3. Tomáš napsal:

    Když jde do tuhého musí k veslum ti co na to mají.Je jedno jestli je kočka černá ,nebo bílá, hlavně když chytá myši Teng skal pching

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com