Novinky ze života komunity

Letošní Wimbledon byl plný překvapení

Překvapením bylo vyřazení nasazených pánů a dam počínaje Carolinou Woznickou (2) a konče Rogerem Federerem (1) a Rafaelem Nadalem (2).

Pánskou dvouhru vyhrál Novak Džokovič, ve finále porazil unaveného Jihoafričana Kevina Andersona 6:2, 6:2, 7:6. Dámskou dvouhru vyhrála Angelique Kerber (11) Němka polského původu vítězstvím 6:3, 6:2 nad Serenou Williams (25). Do semifinále se probojovala Němka německého původu nasazená 13 Julia Goerger, kde ale nestačila na Serenu.

Potěšením bylo, že dámskou čtyřhru vyhrála česká dvojice Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková, která ve finále porazila americko-českou dvojici Nicole Melichar (nar. v Brně), Květa Peschke 6:4, 4:6, 6:0. V mixu Nicole Melichar měla za partnera Rakušana Alexandera Peyu, se kterým ve finále porazila pár Jamie Murray, Viktoria Azarenko 7:6, 6:3.

Junior Ondřej Štyler sice v juniorském singlu vypadl ve 3.kole s budoucím vítězem z Tajwanu Chun Hsin Tsengem, ale v deblu, kde jeho partnerem byl Nicolas Mejia z Kolumbie, se probojoval až do finále, kde je porazil turecko-finský pár Erel, Virtanen.

Dívčí juniorskou vítězkou se stala polská tenisová naděje Iga Swiatek. Číňanky Xinyu Wang a Xiyu Wang vyhrály dívčí čtyřhru.

Angličané mají jediné vítěze, jsou to Alfie Hewett a Gordon Reid, kteří vyhráli čtyřhru vozíčkářů.

Izraelský tenis reprezentovali jen dva: Dudi Sela a Yoni Erlich.

Závěrem několik zajímavostí. Ve Wimbledonu stále platí, že tenis je bílý sport, a tak byli hráči a hráčky v bílém. Kdysi slavná firma Slazenger stále ještě dodává pro wimbledonský turnaj míčky, ale s jejich raketou světová špučka nehraje. Angelique Kerber asi podle vzoru Martiny Navrátilové hraje japonskou raketou Yonex, většinou se na kurtech objevily rakety Wilson a Head.