Novinky ze života komunity

Ohlédnutí za sportem. Maccabi Tel Aviv do playoff nepostoupil

Začneme Evropskou ligou basketbalu. Uvedli jsme,že Maccabi Tel Aviv do playoff, kam postupovalo 8 ze 16 mužstev, nepostoupil. Skončil na 10.místě, jeho největším úspěchem bylo vítězství nad CSKA 93:76 v Moskvě, což byl skoro zázrak . Vítězem Euroleague se stalo právě toto moskevské mužstvo, ve finále porazil CSKA Anadolu Istanbul 91:83. Boj o 3.místo vyhrál Real Madrid, který zvítězil nad dalším tureckým mužstvem Fenerbahce Istanbul 94:75. Tak snad v příštím ročníku se Maccabi do playoff probojuje, jak bývalo kdysi zvykem.

V evropských fotbalových soutěžíchh dominovaly anglické kluby. Vítězem Ligy mistrů se stal FC Liverpool, který ve finále porazil Tottenham Hotspur 2:0. Uvedli jsme, že dva židovské kluby Ajax Amsterdam a Tottenham Hotspur se probojovaly do semifinále. Obě mužstva byla překvapením soutěže. Zvláště Ajax byl postrachem favoritů, podařilo se mu vyřadit Real Madrid, který Ligu mistrů před rokem vyhrál. V semifinále narazily oba kluby na sebe. Úspěšnějším byl Tottenham, doma sice prohrál s Ajaxem 0:1, ale v Amsterdamu vyhrál 3:2.

Ve finále Evropské ligy Chelsea Londýn pro některé fanoušky překvapivě porazila další londýnský klub Arsenal 4:1. Připomeňme, že Slavia Praha ve čtvrtfinále této soutěže proti Chelsea podala výborný výkon. Doma prohrála 0:1, v Londýně 3:4 a při troše štěstí to mohlo být obráceně.

V ročníku 2019/20 přímo do skupinové části Ligy mistrů postupuje 26 mužstev, mezi nimi vítěz Ligy mistrů Liverpool a vítěz Evropské ligy Chelsea Londýn, čtyři nejlepší ze Španělska, Anglie, Itálie a Německa, dva nejlepší z Ruska a Francie a mistři Portugalska, Ukrajiny, Belgie a Turecka. Vzhledem k tomu, že Liverpool je jedním ze 4 anglických mužstev, tak uvolnil místo mistru Rakouska RB Salzburg, před rokem to byl mistr Česka Viktoria Plzeň.

Zpráva z hokeje. Vítězem Stanley-Cupu se poprvé v  historii stalo mužstvo Saint Louis Blues, které v 7.utkání porazilo Boston Bruins 4:1.