Novinky ze života komunity

Německo a jeho boj proti antisemitismu v roce 2020

Zničené dvěře synagogy v Halle po útoku v roce 2019. Letos byl útočník odsouzen na doživotí. REUTERS/Fabrizio Bensch – RC14CC70C2A0

Statistiky o antisemitismu byly určitou dobu v Německu zkreslovány, prý se jedná jen o kritiku politiky izraelské vlády. Teprve útok na synagogu v Halle 9. října 2019 v den Jom Kipuru, přinutil vládu, aby přiznala, že antisemitismus v Německu neskončil v roce 1945, že nikdy nezmizel a nyní dokonce roste. Učitelé ve třídách, kde jsou žáci z muslimských rodin, se bojí hovořit o šoa, protože si to rodiče těchto žáků často nepřejí.

Německá média informovala o soudním procesu s antentátníkem, který začal 16. dubna jeho obžalobou. Dne 21. prosince byl vyhlášen rozsudek – doživotní žalář. Obžalovaný neprojevil žádnou lítost nad svým činem.

Pád berlínské zdi dne 9.11.1989 se uskutečnil v den výročí Pogromové noci z roku 1938. Někteří tvrdí, že to tak bylo naplánováno, aby se o tzv. křišťalové noci moc nemluvilo. Uvítali jsme, že letos se o noci v roce 1938, kdy byly Židé zabíjeni, jejich domy, obchody a synagogy zapalovány a ničeny, v televizních zprávách hovořilo pravdivě.

Dne 20. listopadu německé televizní stanice informovaly, že před 75 lety začaly Norimberské procesy s nacistickými válečnými zločinci. První program německé státní televize ARD přinesl rozhovor s dosud žijícím stoletým hlavním žalobcem Benjaminem Ferenczem a poskytl rozsáhlé zpravodajství.

Je třeba dodat, že antisemitismus je nejen v Německu, ale i ve Francii a jiných evropských státech problémem. V Německu mají být ve spolkových zemích rabíni u policie. Ti mají policisty seznamovat s židovským náboženstvím, židovskými svátky a pomáhat policii řešit antisemitské projevy a činy. Dne 30. prosince byly podepsány první smlouvy se dvěma rabíny ve spolkové zemi Badensko-Württembersko, jeden pro Badensko, druhý pro Württembersko.

Sdílet:

One Response to “Německo a jeho boj proti antisemitismu v roce 2020”

  1. vintíř napsal:

    Světlo na konci tunelu?
    Offenbach je „multi-kulti“ město vedle Frankfurtu. Rabína se zde snažil napadnout útočník, který mu nejdříve jen spílal. Rabína se ale zastali lidé, kteří tuto událost sledovali, útočníka přemohli a předali ho policii.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com