Novinky ze života komunity

Zajímavé zápasy v Evropské lize

Na stránkách UEFA jsou nyní zkratky, na které si časem zvykneme. UCL = Liga mistrů a UEL = Evropská liga, písmeno U je pro UEFA. V označení klubů je např. LOSC, což znamená Lille Olympique Sporting Club, na PSV jsme si zvykli, je to Philips Sportvereniging Voetbalvereniging z nizozemského Eindovenu.

Ve čtvrtek 18.2.2021 se hrálo 16 zápasů Evropské ligy, mezi nimi i utkání našeho oblíbeného Tottenhamu Hotspur, který se utkal s téměř neznámým rakouským klubem z Wolsbergu. Utkání skončilo výhrou Tottenhamu 4:1, což se očekávalo. Z iniciativy UEFA se hrálo v Budapešti.

Velkým překvapením, především pro německé fanoušky, byl zápas Young Boys Bern – Bayer Leverkusen 4:3, poločas 3:0. Leverkusen pochopitelně věří, že v odvetě „vše se v dobré obrátí.“ Nedařilo se ani dalšímu německému klubu Hoffenheimu, který vedl 3:0, ale norský Molde vyrovnal na konečných 3:3. Hrálo se na Estadio de la Cerámica ve Villarrealu.

Zápas Slavia Praha – Leicester skončil bezbrankově 0:0. Rozbor a analýzu jistě fanoušci Slavie znají z denního tisku, dokonce i na stránkách UEFA si můžeme přečíst, že „Čisté konto dává naději Slavii pro odvetu.“

LOSC – Ajax 1:2, francouzské noviny La Voix du Nord uvádějí: „Les Lillois privés de miracle face au dieu Ajax“, tedy Žádný zázrak (se nekonal) v zápase Lille proti bohu Ajaxu.

Maccabi Tel Aviv – Šachťar Doněck 0:2, což pro odvetu nevěští nic dobrého. Pro osvěžení paměti uvádíme, že Maccabi hrál v Evropské lize, ve skupině I skončil na druhém místě, ztímco Šachťar spadl do Evropské ligy z Ligy mistrů z 3.místa skupiny B a jejich hráčem je též izraelský fotbalista Manor Solomon.

Odvety se konají 25. února 2021.

Sdílet:

One Response to “Zajímavé zápasy v Evropské lize”

  1. Denny napsal:

    Leicester City Football Club je překvapením soutěže. Měl štěstí při losování – ve skupině G měl lehké soupeře a skupinu vyhrál. V Premier League je momentálně na 3.místě a jistě vše udělá pro to, aby postoupil, OVŠEM TOTÉŽ OČEKÁVÁME OD SLAVIE. Sledovat zápas bude pro nás Daniel Kohane. Zeptali jsme se na židovskou komunitu. První synagoga v Leicesteru byla postavena v roce 1860. To v Liverpoolu byla již v roce 1750. Za tyto údaje neručíme.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com