Novinky ze života komunity

Liga mistrů a Evropská liga 2021 jsou ve finále

Do čtvrtfinále Ligy mistrů postoupila tři anglická mužstva FC Liverpool, Manchester City a Chelsea Londýn. Do semifinále pak postoupily kluby Manchester City, který vyřadil Borussii Dortmund a Chelsea, která vyřadila Porto. FC Liverpool vyřazen Realem Madrid. Německý trenér Liverpoolu Klopp si stěžoval na výkon německého rozhodčího Brycha, dokonce mu po zápase vynadal, ale nevyhrožoval. Náš názor ale je, že Real byl lepší.

V semifinále hrál Paris St.-Germain s ManCity, soupeřem Chelsea byl Real Madrid. Manchester City vyhrál v Paříži 2:1 a doma 2:0, bude tedy hrát finále a to vůbec poprvé ve své historii. Chelsea uhrála v Madridu remízu 1:1 a doma vyhrála nad Realem 2:0.

Finále se mělo letos stejně jako před rokem hrát v Istanbulu, letos stejně jako před rokem se ale finále přeložilo do portugalského Porta. Důvodem je Covid-19.

V Portu se bude hrát před 12 000 diváky (!) čistě anglické finále Manchester City – Chelsea Londýn. Těch 12 tisíc připuštěných diváků se prý spravedlivě rozdělí na oba kluby. Jak to zařídí pořadatelé nám není známo.

V Evropské lize  Londýně příjemně překvapila Slavia, s Arsenalem hrála 1:1, ovšem odveta v Edenu – to byla katastrofa, Slavia prohrála 0:4. Granadu vyřadil Manchester United a tak se v semifinále utkaly ManU – AS Řím, Villareal – Arsenal.

Do finále postoupil Manchester United, který vyřadil AS Řím a španělský Villareal. Ten vyřadil prý překvapivě Arsenal, takže v Evropské lize se anglické finále konat nebude.

Finále Evropské ligy se bude hrát ve středu 26.května v Gdaňsku. Finále Ligy mistrů v Portu o tři dny později.

Sdílet:

One Response to “Liga mistrů a Evropská liga 2021 jsou ve finále”

  1. Tomáš napsal:

    V Gdansku bylo skvělé finále EL,jen počasí bylo deštivé. Villareal byl bojovnejsi a vedl, MU vyrovnal. V prodloužení už by Villareal lepší MU to vsadil na kopy a stalo se něco nevidaneho, všech 11 hráčů Villareal u proměnilo 11m kop, jen brankář MU neproměnil a tak Villareal zvítězil.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com