Novinky ze života komunity

Mistrem Evropské ligy basketbalu je Anadolu Efes Istanbul

Final four se hrálo v Lanxess Areně v Kolíně nad Rýnem. Z play-off se tam probojovala mužstva FC Barcelona, CSKA Moskva, Olimpia Armani Milano a Anadolu Efes Istanbul.

Barcelona nastoupila proti Milanu a vyhrála 84:82, ve druhém utkání vyhrál Istanbul nad CSKA Moskva 89:86. Vítězi hráli o mistra Evropské ligy, poražení o třetí místo.

Na pořadu bylo nejdříve utkání o třetí místo. Milan vyhrál nad CSKA 83:73.

Zápas o první místo vyhrál vůbec poprvé v historii Euroleague tým Anadolu Efes Istanbul nad Barcelonou 86:81. Bylo to překvapení, dokonce i trenér byl turecký občan Ergin Ataman.

Na závěr ještě připomeneme, že Maccabi Tel Aviv se do play-off neprobojoval. Hodně fanoušků říká, že v některých zápasech měl smůlu, Maccabi prohrál o bod nbo dva. My se na to díváme kriticky. Maccabi musí zlepšit obranu. Tak snad příště.

Sdílet:

One Response to “Mistrem Evropské ligy basketbalu je Anadolu Efes Istanbul”

  1. Tomáš napsal:

    Je lepší se bavít o sportu, než o politice a turbulentnich jevech v blízkosti Izraele. Nejsou to dobrá témata a zpravidla mají hodně problematická řešení. Kanada nečekaně zvítězila vRize, náš trenér Pěšán je držel dlouho v přípravě a tak to podle toho dopadlo. Hokejisté z Kanady se teprve poznávali v Rize a zvítězili to je síla.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com