Novinky ze života komunity

Amy Gutmann americkou velvyslankyní v Německu?

V Německu je místo amerického velvyslance od 1.června 2020 neobasazené. Německé vládě se nelíbila Trumpova politika vůči Německu, kterou prosazoval americký velvyslanec Richard Grenel. Ten se nediplomaticky „pletl do vnitřních záležitostí“ Německa, když německé vládě nařizoval, ať přestane obchodovat s Iránem a ať konečně zvýší příspěvek na NATO.

Nástupem Joe Bidena do Bílého domu se toho mnoho změnilo, jedním jeho přáním je, aby Amy Gutmannová, rektorka elitní Pensylvánské univerzity se stala velvyslankyní v Německu. Její jmenování musí ještě schválit Senát. Amy Gutmanová je dcerou Kurta Gutmanna, který v roce 1934 jako Žid opustil
nacistické Německo, emigroval nejdříve do Indie a následně do New Yorku. Jeho dcera Amy se tam narodila 19.11.1949, studovala v Anglii na London School of Economics and Political Science, v letech 1984 – 2004 byla profesorkou na univerzitě v Princetonu.

Sdílet:

One Response to “Amy Gutmann americkou velvyslankyní v Německu?”

  1. Tomáš napsal:

    Ambasadorska mise, může mít nějaký vliv, ale Německo ma vypracovanou strategii od K. Adenauera, která se realizuje s většími či menšími úspěchy. K USA je tato strategie složite desifrovatelna a projevuje se až nesrozumitelne. Pokud by ji Amy Gutmanova rozsifrovala, to se jí asi úplně nepodari, ale i částečně, mnoho by to známénalo i pro ČR, naši diplomaté to neumí. S Francii se jim to celkem daří, ale ostatní je to z blata do louže.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com