Novinky ze života komunity

Evropská liga basketbalu začala ve čtvrtek

V Euroleague hraje 18 mužstev, většina je známých z minulých ročníků.

První 4 zápasy se hrály ve čtvrtek 30. září, dalších 5 se hrálo v pátek 1. října, je to dříve, než v minulých letech.

V 1.fázi hraje každý s každým doma a venku, tedy celkem 34 zápasů, tato fáze končí 8.dubna 2022, nejlepších 8 týmů postoupí do playoffs. Doufáme, že v tomto ročníku mezi nimi bude též Maccabi Tel Aviv.

Jak jsou zastoupeny jednotlivé země? Z Ruska hrají CSKA Moskva, Kazaň, St.Petersburg, ze Španělska Real Madrid, FC Barcelona, Baskonia Vitoria, z Německa Alba Berlín a Bayern Mnichov, z Řecka Panathinaikos Atény a Olympiakos Pireus, ze Srbska CZ Bělehrad, z Litvy Žalgiris Kaunas, z Turecka z Istabulu Anadolu, Fenerbahce a z Francie Villeurbanne Toulouse. Nováčkem je AS Monaco.

Maccabi Tel Aviv – Bayern Mnichov 69:68 (25:18, 15:14, 14:26!, 15:10)

Hrálo se v Menora Mivtachim Areně.Maccabi před zápasem měl kladné skóre zápasů s Bayernem 5-3, z toho 3-1 doma. Maccabi získal dva basketbalisty, kteří hráli v minulé sezoně za Bayern Mnichov. Jsou jimi Derek Weilliams a Jalen Reynolds. Trenérem MTA je stále ještě SFAIROPOULOS IOANNIS, prezidentem je Šimon Mizrachi.

Po poločase vedl MTA 40:32, ale Bayern, který v minulé sezoně překvapil vynikající hrou, vyhrál třetí čtvrtinu a Maccabi musel hodně přidat, poslední dva body získal trestnými hody. Maccabi vyhrál o vlas.

Další zápasy prvního kola: AS Monaco – Panathinaikos Atény 75:63, Armani Milano – CSKA Moskva 84:74, Real Madrid – Anadolu Istanbul 82:69,

Páteční výsledky: Kazan – St Petersburg 69:70, Fenerbahce Istanbul – Bělehrad 61:57, Villeurbanne – Žalgiris Kaunas 88:76, Pireus -Vitoria 75:50, Barcelona – Alba Berlín 96:64.

Tabulku vede Barcelona, 2. Pireus, 3.Real Madrid. MTA je na 9.místě, je poslední z týmů, které vyhrály, protože má nejhorší skóre.

V druhém kole má Maccabi zase výhodu domácího prostředí, soupeřem je Rudá hvězda Bělehrad. Hraje se ve čtvrtek 7. října.