Novinky ze života komunity

Začala Evropská liga basketbalu

První kolo se hrálo ve dnech 6. a 7.10.2022. Dalších 33 bude následovat.

V minulém ročníku vedení Euroleague vyřadilo tři ruská mužstva: CSKA Moskva, St.Petersburg a Kazan. Bez ruských týmu se bude hrát nadále.

Nováčkem soutěže je Virtus Segafredo Bologna. Maccabi Tel Aviv má nového trenéra, je jím Izraelec Oded Kattash, který v roce 2021 trénoval Panathinaikos Atény.

Zápasy 1.kola: 6.10.2022: Lyon – Milano 62:69, Panathinaikos Atény – Real Madrid 68:71, Maccabi Tel Aviv – Žalgiris Kaunas 84:83, Valencia – Vitoria 71:81, Bayern – Fenerbahce Istanbul 62:74.

7.10.2022: Anadolu Istanbul – RH Bělehrad 72:59, Alba Berlin – Partizan Bělehrad 100:84, Bologna – Monako 66:83, Barcelona – Pireus 70:80.

Csaba Molnár zápas Maccabi sledoval v Menora Mivtachim Areně. Čtvrtiny probíhaly takto: 30:27, 16:21, 25:17, 13:18. Koncem poločasu a v poslední čtvrtině se u Maccabi projevila únava, nakonec se štěstím vyhrál utkání o jeden bod. Nejlepším u Maccabi byl Bonzie Colson se 16 body, u Kaunasu Kavarrius Hayes se 17 body.

Po prvním kole je Maccabi na 9.místě, obhájce titulu z minulého ročníku Anadolu Istanbul je na 3.místě, tabulku vede Monako. V 2.kole v pátek dne 14.10. hraje MTA v Istanbulu s Fenerbahce.